Úpravny vody

Úprava vody již ve vrtu

Pokud plánujete vrtanou studnu v oblastech, kde se nacházejí nezpevněné sedimentární horniny jako štěrky, písky, pískovce, prachovce, jíly či jílovce je pravděpodobné, že přes perforovanou část zárubnice bude do vrtu migrovat poměrně velké množství pevných látek, ty ve vrtu sedimentují a zanášejí ho. Pro správnou funkci vrtu Vám nabízíme čištění speciální technikou a nebo preventivní opatření pomocí tzv. lepených filtrů. Lepené filtry na zárubnici jsou vyrobeny z PVC perforované trubky se standardní tloušťkou stěny na kterou je nalepena geotextilie nebo jiný materiál (vytříděný písek). Účinnost filtru je daná velikostí zrna, které již nepropustí. Lepený filtr je možné kombinovat s obsypem jemnější zrnitosti a výrazně tak zvýšit filtrační účinnost u zvláště jemných písků. Při zabudování lepeného filtru do vrtu lze dosáhnout vyšší vydatnosti proti vrtům, vystrojeným klasickým způsobem, při současné lepší ochraně a vyšší životnosti čerpadel a čerpací techniky. Lepený filtr přitom výrazně nesnižuje rychlost vtékání vody do vrtu. Filtr je vyroben z materiálu, které jsou laboratorně ověřeny, mají atest KHS a odpovídají předpisům ČR a EU pro použití do vrtů na pitnou vodu.

Mechanické filtry hrubých nečistot

Klasické spolehlivé filtry s dlouhou životností, složené z upínací hlavy mosaz se šroubením, filtrační nádoby a vypratelnou vložkou z nilonu či jiného materiálu. Proplach probíhá u základních typů ručně, u pokročilé technologie automaticky.

„Kabinetová“ úprava vody

Jak název napovídá jedná se o úpravu vody v technické místnosti, ke které slouží různé sofistikované technologie, ty se liší podle typu znečištění které mají odstranit. Nejčastěji jde o změkčovací filtry, odželezení, písková filtrace, redukce dusičnanů, dechlorace atd. Úpravny se sestávají zpravidla z dávkovacího čerpadla chemikálie, zásobní nádoby, směšovacího zařízení, mechanické filtrace na které se zachytí vysrážené chemické látky. U těchto filtrů je také nutné provádět čištění ručním nebo automatickým proplachem. Nejčastější znečištění bývá bakteriologické, to se odstraňuje dávkováním roztoku chlóru přímo do vody obdobně jako u velkých vodárenských zařízení. Potom jsou to různá chemická znečištění (tvrdost) ať už vápenná nebo železitá. Další obvyklá znečištění jsou mangan nebo dusičnany.

 

Změkčení vody aneb pitná voda bez vodního kamene: ochrání vaše spotřebiče (pračka, myčka, rychlovazná konvice atd.), rozvody vody, zaručí šetrnější vodu pro citlivou pokožku.

 

Kontaktní formulář

Podmínky ochrany osobních údajů

 

Aktuality

Zahradní osvětlení

Zeptejte se nás také na zahradní osvětlení in-lite nebo závlahové systémy RainBird

Reference

Vyhledávání neprůchodných kanalizačních sítí systémem studničních šachet

JE ČEZ Dukovany

Vrty pro benzinové čerpací stanice

BENZINA a.s.

Výstavba 30 kopaných studní pro jednotlivé rodinné domy

Satelitní sídliště NEŘEDÍN - Olomouc

© 2012 - 2023 STUDNY Doležel & Janíček, s.r.o. | GDPR. COOKIES.

Nahoru