GOLFOVÁ HŘIŠTĚ

Na začátku projektování závlah pro golfového hřiště je zapotřebí posoudit, zda je v dané lokalitě kapacitně a kvalitativně dostatečný zdroj vody. Závlaha se obvykle spouští v časovém intervalu cca 8 až 10 hodin. Velikosti sekcí a vodní zdroj se musí kapacitně rozvrhnout tak, aby stačil celou plochu hřiště během relativně krátkého času (20-45 min) zalít. Například potřebné množství vody pro 9-ti jamkové hřiště je přibližně 15 až 30 m3/hod, ale často může být skutečná spotřeba i výrazně vyšší.

Jen málo lokalit u nás disponuje takovým kapacitním zdrojem vody, že je možno odebírat závlahovou vodu přímo do závlahového systému. Ve většině případů je nutné na ploše hřiště vybudovat vhodně zakomponovanou retenční nádrž, která bude vyrovnávat rozdíly mezi přítokem a odběrem. Tyto vodní nádrže mohou být dotované z blízké vodoteče (potok) nebo dopouštěné vodou z kopaných či vrtaných studní, jejichž výstavbu také provádíme.

Ovládání zavlažovacího systému RainBird se ve většině případů skládá z centrálního řídícího počítače a z tzv. dekodérů, které identifikují a ovládají vlastní elektroventily, které spouští jednotlivé postřikovače. Výhodou systémů RainBird je mimo jiné i velmi snadná rozšiřitelnost. Se základním nastavením Vám samozřejmě rádi poradíme. Další zpřesňování a dolaďování systému je pak založeno na podrobné znalosti Vašeho hřiště, a jeho specifických klimatických a geografických podmínkách.

Nezapomínejte, že po skončení sezóny je nezbytné celý systém odvodnit pomocí vypouštěcích míst. Naše firma, pro dokonalé vypuštění vody z hlavního řadu, používá dostatečně výkonný kompresor, který připojí k závlahové soustavě a zaplní ji stlačeným vzduchem. Poté se profukují jednotlivé sekce a postřikovače. Při zazimování se kontrolují také uzávěry vody, filtry a jejich vložky, čerpací technika atd. Voda v závlahovém systému by nikdy neměla zmrznout.

Před prvním jarním spuštěním se provádí zavodnění a proplach hlavního trubního, aby se zbavil usazených nečistot. Kontrolujeme také tlak vzduchu v tlakové nádobě a správnou funkci tlakového spínače a tím i celé čerpací soustavy. Nezbytná je také kontrola čistoty filtrů a sacího koše. Samozřejmostí je testovací spuštění jednotlivých sekcí, kontrola funkce elektromagnetických ventilů, vyčištění trysek a nastavení výsečí jednotlivých postřikovačů.

 

Kontaktní formulář

Podmínky ochrany osobních údajů

 

Aktuality

Zahradní osvětlení

Zeptejte se nás také na zahradní osvětlení in-lite nebo závlahové systémy RainBird

Reference

Vyhledávání neprůchodných kanalizačních sítí systémem studničních šachet

JE ČEZ Dukovany

Vrty pro benzinové čerpací stanice

BENZINA a.s.

Výstavba 30 kopaných studní pro jednotlivé rodinné domy

Satelitní sídliště NEŘEDÍN - Olomouc

© 2012 - 2023 STUDNY Doležel & Janíček, s.r.o. | GDPR. COOKIES.

Nahoru